Jednou z možností, jak napomoci snížit energetický příjem a zjednodušit dietní režim, je omezení pocitu hladu. Radikálním způsobem se dá to pomocí léků. Těch je ovšem relativní nedostatek, zvláště po stažení sibutraminu (Lindaxy, Meridie) z trhu — zůstává prakticky jen Adipex retard nebo Elsinorské prášky, obojí bohužel jen na předpis.
Bez předpisu je možno navodit pocit nasycení i pomocí vlákniny, která v žaludku nabotná a vyplní část žaludku. Jedná se o prostředky, které patří do škatulky doplňků stravy.
Patrně
nejpopulárnějším vlákninový výrobkem je Psyllium, vláknina získávaná z plodů jitrocele indického. Na trh jej dodává hned několik výrobců a je možno jej opatřit ve specializovaných prodejnách zdravé výživy nebo v lékárně ve volném prodeji.
Existují i kombinované výrobky, jako třeba Lepicol nebo SlimBall, ale u právě třeba reklamu na Slimball je třeba hodnotit opatrně a neslibovat si od doplňku stravy zázraky.
[ad name=“ad-intext“]
I já jsem vyzkoušela XLS Medical…musím říct, že mi ubylo pár kil, zmenšily se mi špeky a hlavně jsem přestala mít chuť na sladké. Nijak se neomezuji v jídle, jím na co mám chuť, kafe si sladím. Byla jsem překvapena.
Já se snažím zhubnout. Ze začátku mi to vůbec nešlo, ale teď jsem si kromě pravidelného cvičení, sestavila zdravější jídelníček a užívám XLS Medical. Kila už jdou dolů trochu rychleji, což mi hodně zvedlo sebevědomí a odhodlání to ještě nevzdávat.