Dukanova dieta – jídelníček bez hladu

Jedním z hlavních problémů u dietních návodů je to, že ti, kteří chtějí zhubnout trpí hlady. Řada nemoderních postupů byla a je dosud založena na hladovění (viz třeba dieta modelek). Právě hlad pak může být důvodem ke selhání. Tento problém se snažil svou dietou odstranit francouzský lékař Pierre Dukan. Navrhl proto již před desítkami let dietní postup, nyní označovaný jako Dukanova dieta, založený především na konzumaci bílkovin. Dukanova dieta se stala v posledních letech hitem.

Pierre Dukan - autor dietního postupu Dukanova dieta width=“150″ height=“150″ />

Zásluhu na tom mají celebrity, jejichž dietní pokusy jsou vždy komentovány a prezentovány médii.

Jídelníček – 4 fáze Dukanovy diety

1. Útočná fáze
Jí se pouze libové maso nebo vejce, tedy bílkoviny, a to zpravidla 2 až 7 dnů, podle toho, jaká je potřeba hubnutí.

2. Rovnoměrná ztráta
V této fázi se střídají po 5 dnech období s čistě bílkovinnou stravou se stravou, kde jsou kombinovány bílkoviny a zelenina.

3. Upevňující fáze
V této fázi, která by měla trvat 10 dnů na každý kg, který jste zhubli, je již povoleno jíst sacharidová jídla (2x týdně) a některé druhy ovoce.

4. fáze: Konečná stabilizace
Tady je již minimální omezení, 1x týdně by se měla jíst čístě bílkovinná strava, stejně jako ve fázi 1.

Kniha „Dukanova dieta ve 350 receptech“

Dukanova dieta - 350 receptůDukanova dieta je dnes nejpoužívanější metodou na hubnutí na světě. Pro jejího autora je problém nadváhy prioritně otázkou vztahu mezi potěšením a nechutí. Přibíráme proto, že se jídlem snažíme nahradit potěšení, které nám v jiných sférách života chybí, a zhubnout zase můžeme pouze tehdy, pokud nám to dělá radost.

To je jedna ze zásad 350 receptů této knihy, kterou během let upravily a zdokonalily připomínky milionů čtenářů z celého světa. Jednoduché na přípravu, šťavnaté a lehké – takové jsou recepty v této knize…

Doktor Dukan vytvořil dietu, jejíž hlavní úspěch je založen na tom, že přesně odpovídá na očekávání a požadavky těch, co ji podstupují.
Knižní podoba s
jídelníčkem podle Pierre Dukana se konečně dočkala také českého vydání, a je možno ji objednat on-line:
> Koupit knihu „Dukanova dieta ve 350 receptech“

[ad name=“ad-intext“]

Přes svou popularitu je kamenem úrazu této diety je nevyváženost (hodně bílkovin). Orientací na proteiny je riziková Dukanova dieta příbuzná třeba známé dietě podle Štefana Margity. Ovšem i protagonista této diety přiznávám že tuto dietu drží opakovaně. Opakované držení nějaké diety není ale nejlepším vysvědčením její účinnosti. Zdravotních rizik jednostranné diety si byl vědom i sám Pierre Dukan. Ovšem ze své vlastní lékařské praxe usoudil, že rizika obezity jsou vážnější.

14 komentářů ke článku:
„Dukanova dieta – jídelníček bez hladu“

 1. Tereza Kopecká napsal:

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli by slo mi poslat nejaky podrobnejsi jidelnicek, co se tyce Dukanovi diety.
  Dekuji preji hezky den
  Tereza Kopecka

 2. dukanova dieta napsal:

  skvelej jidelnicek

 3. Jana Pflegerová napsal:

  Dobrý den,pořád to nechápu můžete mi to rozepsat pro blb, kdy a co mám jíst a jak dlouho.Děkuji Pflegerová

 4. renata napsal:

  Dobry den ,mohla bych poprosit o jidelnicek.Pekny den Renata

 5. Martina napsal:

  Dobrý den,

  již jsem držela první fázi a super. Chci dále pokračovat, ale nemám jídelníček na další fázi, bylo by prosím možné mi tento rozpis poslat na všechny fáze, i s recepty tedy? Děkuji předem. M.

 6. Jana napsal:

  Dobrý den,
  mohla bych poprosit o zaslání jídelníčku na první 2 fáze? Děkuji mockrát Jana Š.

 7. Radka napsal:

  Dobrý den múžu vás poprosit našel by se tady někdo tak hodný aby mi poslal jídelníček na všechny fáze diety .a jak dlouho to mám jíst děkuji všem Radka

 8. Zemanová napsal:

  Dobry den,

  muzu taktez poprosit o jidelnicek popr jidelni plan?

  Dekuji s pozdravem Zemanova

 9. Andrea Onřičkova napsal:

  dobry den chtěla bych poprosit o radu při vaší dietě jestli by to mohlo jid lip přizpusobit tento jidelniček a směny a jestli byste mi mohli poslat jidelniček na 1 a 2 fazi děkuji mooc A.

 10. Dana napsal:

  Dobrý den,můžete mi prosím zaslat jídelníček na 1 fázi? a jak dlouho se drží ta 1 fáze.Děkuji

 11. jana napsal:

  Dobrý den, mám o 12 kg navíc, prosím o pomoc dostat kila dolů.Je možné poslat rozpis receptů na všechny fáze?Moc tomu nerozumím. DĚKUJI Jana K.

 12. nikola napsal:

  Poprosim jidelnicek dekuji

 13. blogadmin napsal:

  Pro všechny, kdo položili dotaz nebo požadavek ohledně detailního jídelníčku, mám dobrou zprávu. Tuto stránku jsem právě doplnil informací o knižním vydání jídelníčku k Dukanově dietě, který si také můžete objednat. Tam patrně najdete odpovědi na své otázky.

  Dukanova dieta nemusí být ideální řešení pro všechny. Často je mnohem efektivnější hubnout pod dozorem dietního specialisty. Dodavatel nutričních doplňků Naturhouse nyní nabízí konzultace dietních odborníků zdarma, pro nezávaznou konzultaci se můžete objednat. Stačí na stránkách
  http://www.naturhouse-system.info/
  vyplnit jméno a telefon, jejich telefonistka se Vám ozve a domluví termín a místo konzultace tak, aby Vám co nejlépe vyhovoval.

  Doufám, že tyto informace pomohou.

  nAlexander

 14. Olga napsal:

  Dobry den,mohla bych poprosit o jidelnicek na Dukanovu dietu?Po porodu me zustalo 10 kg a uz sem z toho zoufala,kila ne a ne dolu!!!Dekuji

Přidej komentář

Powered by WordPress | iFreeCellPhones.com has free cell phones for sale. | Thanks to PalmPreBlog.com, Video Game Music and Fat burning Furnace